No category

با ۱۰ بستنی فروشی معروف دنیا از نگاه نشنال جئوگرافی آشنا شید

دانلود پایان نامه

بستنی ها همیشه از محبوب ترین دسرهای دنیا شناخته می شن که در همه فصل ها و در هر شرایطی یکی از مهیج ترین خوراکی ها به حساب می آیند؛ این وسط بعضی از بستنی فروشی ها از معروفیت بالاتری برخوردارن.

مقاله های در رابطه:

  • تماشا کنین: نمایش باحال بستنی فروش های ترکیه ای
  • روش درست کردن: بستنی موز رژیمی
  • هنر خیابانی: بستنی گل رز، تایلند

بستنی، کلمه ای فوق العاده و خوشمزه واسه همه مائه که با اسمش طعم خوشمزه و بافت نرم بستنی مورد علاقه مون تو ذهن ما متصور می شه. در سراسر دنیا بستنی های متنوعی در شکل های جور واجور طعم ها و رنگ ها هست که بی شک هر سلیقه ای با هر ذائقه ای بستنی مورد علاقه خود رو پیدا می کنه. خیلی از کشورها بستنی مخصوص به خود رو دارن و این وسط بعضی از کشورها واسه تست این دسر خوشمزه از محبوبیت بالاتری برخوردارن. نشنال جئوگرافی در یکی از مقاله های منتشر شده خود به معرفی بهترین بستنی فروشی های دنیا پرداخته که در این مقاله می خوایم به این مغازه های خوشمزه سر بزنیم. با ما همراه باشین تا با بهترین بستنی فروشی های دنیا آشنا شیم.

معروف ترین بستنی فروشیای دنیا

۱۰. Capogiro Gelato (فیلادلفیا، آمریکا)

Capogiro Gelato (فیلادلفیا -امریکا)

بستنی فروشی Capogiro Gelato یکی از بهترین بستنی فروشی ها در آمریکاس که ۴ شعبه در فیلادلفیا داره و بیشتر کسائی که به اون مراجعه می کنن و طعم فوق العاده بستنی ها و ژلاتوهای اون رو می چشند، فکر می کنند در هیچ جای دنیا اینجور طعمی رو پیدا نمی کنن.

Capogiro Gelato (فیلادلفیا -امریکا)

ژلاتو (Gelato) در واقع یه جور بستنی ایتالیاییه که چربی اون کمتر از بستنیه. در این بستنی فروشی از شیر تازه گاو و ترکیبات مختلفی از میوه ها و تنقلات به کار گیری می شه.

۹. Ted Drewes Frozen Custard (سنت لوییس، آمریکا)

Ted Drewes Frozen Custard (سنت لوییس - امریکا)

بستنی فروشی Ted Drewes Frozen Custard از سال ۱۹۳۱ فعالیت خود رو با بستنی های بی نظیرش در شهر سنت لوییس در ایالت میزوری شروع کرده. ترکیبات اصلی بستنی ها، خامه تازه، تخم مرغ و شکره. مشتریان پروپا قرص این بستنی فروشی، طعم و شکل بستنی های اونا رو با عنوان «پسر عموی مهربون» تعبیر می کنن! این برند هم دارای چند شعبه در سنت لوییسه.

۸. Bombay Ice Creamery (سانفرانسیسکو ، آمریکا)

Bombay Ice Creamery (سانفرانسیسکو - امریکا)

بستنی فروشی Bombay Ice Creamery یکی از بهترین بستنی فروشی های هندی در سانفرانسیسکو است که در منطقه اسپانیایی زبون ها قرار داره. محبوب ترین بستنی اون دارای ترکیبات هل، چای چینی، زعفران، رز و زنجبیله که فقط در مغازه های هندی پیدا می شه. بستنی کولفی (Kulfi) که از بستنی های مخصوص کشور هنده، در این بستنی فروشی طرفداران بسیاری داره و بسیار مقوی و پر از آجیله.

۷. Devon House (کینگستون، جامائیکا)

Devon House (کینگستون - جامائیکا)

Devon House یکی از معروف ترین بستنی فروشی ها در شهر کینگستون در جامائیکا است که در آخرای قرن نوزدهم و بوسیله اولین ثروت مند مشکی پوست در این شهر گشایش شد. ۲۷ نوع بستنی با طعم جور واجور و بی مثل اینجا هست که ترکیبات اون هم محلی و خاصه.

Devon House (کینگستون - جامائیکا)

طعم این بستنی ها طبق میوه هایی مثل توت سنتی جامائیکا، پسته های عجیبی که در این سرزمین هست، به همراه نارگیل و ساپادیله که میوه ای مثل هندوانه در جامائیکاه.

۶. Heladeria Cadore (بوئنوس آیرس، آرژانتین)

Heladeria Cadore (بوئنوس آیرس - آرژانتین)

Heladeria Cadore پنجمین بستنی فروشی معروف دنیاس که در شهر بوئنوس آیرس در آرژانتینه که به وسیله خونواده Olivotti که خونواده ای ایتالیایی بودن و به این شهر مهاجرت کردن، تاسیس شد.

خانواده

Heladeria Cadore (بوئنوس آیرس - آرژانتین)

اون ها بازم به همون روش قدیمی بستنی های خود رو جفت و جور می کنن و طرفداران اون می گن که همین موضوعه که طعم و مزه این بستنی رو واسه اونا خاص کرده.

۵. Ice Cream City (توکیو، ژاپن)

Ice Cream City (توکیو - ژاپن)

Ice Cream City واقعا شهری از بستنی در توکیوه که شما رو متحیر می کنه. در این مرکز شما با ۳۰۰ نوع بستنی با مزه های عجیب و غریب آشنا می شید که خیلی از اون ها بی شک واسه ما غیرقابل باوره و شنیدن نام اون به عنوان بستنی ما رو متحیر می کنه. کلا در ژاپن بستنی هایی با طعم عروس دریایی، زبون گاو، کوسه، گوشت اسب، کاری و حتی جوهر اختاپوس هم هست. در این مجموعه بستنی های ایتالیایی و آمریکایی هم هست که طعم فوق العاده ای دارن.

۴. Glacé (سیدنی، استرالیا)

 Glacé (سیدنی - استرالیا)

Glacé یکی از بهترین بستنی فروشی های دنیاس که در شهر سیدنی در استرالیا قرار داره و از سال ۱۹۸۴ تا حالا خیلی از بستنی های معروف در این کشور و بقیه کشورها رو جفت و جور می کنه. یکی از بستنی های معروف Glacé بمب آلاسکا یا بیکد آلاسکا (Baked Alaska) است که از بستنی وانیلی، تمشک و کمی پوست لیمو و کیک جفت و جور می شه که روی اون رو با مرنگ می پوشانند.

۳. هتل A’jia (استانبول، ترکیه)

هیچی عاشقونه تر از خوردن یه بستنی خوش طعم در کنار تنگه بسفر تو یه شب تابستونی در شهر استانبول نیس. هتل A’jia یکی از بهترین هتل ها واسه تست طعم بی مثل دوندورما (dondurma)، بستنی ترکیه ایه. بافت نرم و دیر آب شدن این بستنی باعث شده که خیلی از فروشندگان حرکات نمایشی جالبی موقع سرو این بستنی در ترکیه اجرا کنن.

۲. Vaffelbageriet (کپنهاگ، دانمارک)

Vaffelbageriet (کپنهاگ - دانمارک)

Vaffelbageriet بستنی فروشیه که تو یه پارک تفریحی در کپنهاگ دانمارک قرار داره که بستنی های اون بی نظیره. یکی از پرطرفدارترین بستنی در Vaffelbageriet یه وافل مخروطی پر از بستنی، تیکه های کیک، شکلات و یه جور شربت مخصوصه که عاشقان بسیاری رو عاشق خود کرده.

۱. Perchè No (فلورانس، ایتالیا)

Perchè No (فلورانس - ایتالیا)

ایتالیا همیشه خوشمزه ترین خوراکی ها رو در خود داشته و مطمئنا بستنی در این کشور هم حرف های بسیاری واسه گفتن داره. Perchè No یکی از بستنی فروشی های معروف در این کشور و در شهر فلورانسه که طعم و بافت بستنی های اون زبانزد هر کسیه که با مزه اونا آشنایی پیدا کرده.

Perchè No (فلورانس - ایتالیا)

تنوع بستنی در این مغازه بسیاره و بیشتر ترکیباتی از عسل، دانه کنجد، تیکه های شکلات در اون ها هست. شما در این مغازه با تنوع خیلی از بستنی ها، جلاتوها و سوربت ها (Sorbet) که یه جور دسر میوه ای یخیه روبه رو میشین.

 

92

دیدگاهتان را بنویسید