دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 يکسان سازی انواع بيمه در راستای برابری حقوق شهروندان

قسمتی از متن پایان نامه :

 

تاریخچه موضوع مورد تحقیق

تا كنون مقاله اي تحت عنوان یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان بصورت مستقل به منصه تحرير در نيامده است ولي  مقالات و كتابهايي در مورد انواع بیمه و مسائل مربوط به آن وجود دارد كه در آنها تنها چند خط يا صفحاتي در اين مورد بررسي شده است كه مثالهايي در اين مورد كه در قوانين ما وجود دارد آورده شده است . بيشتر بخش هاي اين مقالات و كتابهاي مورد نظر به بحث قوانین و مقررات انواع بیمه پرداخته اند و چگونگی برخورداری افراد از مزایای آن نوع بیمه را بررسی کرده اند بنابراین کتاب یا مقاله ای که بتواند مستقیما در این خصوص مورد استفاده قرار گیرد موجود نمی باشد و به علت خاص بودن موضوع به نظر می رسد تحقیقات خارجی چندانی  که بتواند مورد استفاده قرار گیرد نیز وجود ندارد

و: متدولوژی و روش تحقیق:

نوع تحقیق کتابخانه ای به صورت تحلیلی و توصیفی است. در انجام این پایان نامه روش تحقیق به صورت تجزیه و تحلیل انجام می شود و همچنین نظرات و اقوال اختلافی یا بی طرفی کامل که از اصول اولیه تحقیق است بیان شده و در صورت لزوم، نظر نگارنده نیز بیان شده که ممکن است در تایید یکی از نظرات ابراز شده باشد و یا پیشنهادی ابتکاری تلقی گردد که در راستای موضوع باشد.

شیوه و روش تحقیق بر اساس تکنیک کتابخانه ای با استفاده از منابع فارسی و عربی می باشد. همچنین علاوه بر استفاده کتب معتبر علمی و حقوقی به برخی فصلنامه ها و دست نوشته ها و مقالات حقوقی منتشر شده در مجلات معتبر علمی و وب سایت های حقوقی نیز توجه شده است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سوالات و فرضیه ها

  • آیا تجمیع صندوقهای بیمه ای و یکسان سازی انواع بیمه می تواند در راستای اجرای اصول 19 و 20 قانون اساسی بوده و عدالت حداکثری را فراهم سازد؟
  • در صورت تصویب چنین طرحی توسط مجلس شورای اسلامی و تبدیل آن به قانون چه مزایایی را بدنبال خواهد داشت؟
  • آیا یکسان سازی باعث بر هم خوردن نظام بیمه ای کشور و سر درگمی بیمه شدگان نخواهد شد؟
  • آیا عملی شدن چنین طرحی عرصه رقابت را به ضرر بیمه شدگان و خدمات گیرندگان بر هم نخواهد زد؟
دسته‌ها: پایان نامه حقوق