مقالات و پایان نامه ها

مکان های دیدنی آلمان

دانلود پایان نامه

 

آلمان را با می توان با غذا، سوسیس، جدیت مردم، پیاده‌روی، قلعه‌ها و مهمانی‌ها و … به یاد آورد. هنر زنده و موسیقی در برلین، کلیسا‌های جامع، قلعه‌ها، جنگل‌های زیبا در غرب و کوه‌های آلپ در جنوب این کشور و شهر‌های تاریخی در سراسر کشور، مکان‌های دیدنی این کشور هستند.

 

 

آلمان را با می توان با غذا، سوسیس، جدیت مردم، پیاده‌روی، قلعه‌ها و مهمانی‌ها و … به یاد آورد.

 

 

 مردم آلمان عموما افرادی جدی شناخته می‌شوند. با وجود جدیت، یکی از مهربان‌ترین مردم اروپا هستند.

 

آلمانی‌ها به سردی چیزی که نشان می‌دهند، نیستند. آلمان کشوری بزرگ است که چیز‌های زیادی با هزینه‌ی مناسب برای عرضه به مسافران دارد.

 

اکسترین‌شتاینExternstein

 

آلمان به خاطر مناظر بی‌نظیری که در رشته کوه‌های آلپ وجود دارد در دنیا شناخته شده است. ولی کوه‌های آلپ فقط جزو این مناظر شگفت‌انگیز نیستند. Externsteine در جنگل Teutoburg که در ایالت «نوردراین- وستفالن» (Nordrhein-westfalen) واقع شده است یکی از خیره کننده‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان است.

 

 

دریاچهobersee

 

 

حتی در منطقه‌های مشهوری که در مجاورت آلپ و در جنوب آلمان که گردشگران بسیاری را هر ساله به سمت خود می‌کشد مناطق کمتر شناخته شده بسیاری وجود دارند که ارزش کلی جستجو را دارند. یکی از این جاذبه‌های متروک دریاچه obersee در ایالت «باواریا» (Bavaria) است. شما می‌توانید این دریاچه را در پارک ملی Berchtesgaden در نزدیکی مرز اتریش پیدا کنید. این دریاچه به خاطر آب بسیار زلال و شفافی که دارد و منعکس کننده تصویر کوه‌های اطراف در خود می‌باشد و از این جهت شهرت دارد.مطالب بیشتر در مورد تورارزان و لحظه آخری  دبی و نیز تور مشهد لحظه آخری بخوانید.

 

منطقه کوهستانی Garmisch-Partenkirchen

 

 

آلمان با مناظر طبیعی بسیار، همچون رودخانه‌ها، جنگل‌ها، کوه‌ها و حتی قلعه‌های قرون وسطی تجربه‌ای بی‌نظیر برای عاشقان پیاده‌روی در دل طبیعت خواهد بود. یکی از این مناطق طبیعی شگفت‌انگیز منطقه کوهستانی گارمیش- پارتنکیوشن در ایالت باواریا است که در واقع یک پیست اسکی نیز می‌باشد.

 

دهکده Meersburg

 

دهکده «میرز بورگ» (Meersburg) در ایالت «بادن- وورتمبرگ» (Baden-Wuttemberg) یکی از دهکده‌های زیبا و عجیب است که قدمت آن به قرون وسطی باز می‌گردد. این دهکده علاوه بر اینکه در نزدیکی دریاچه‌ای واقع شده است، در مجاورت مرز فرانسه است که گزینه خوبی برای گشت و گذار کسانی که قصد اروپاگردی را دارند محسوب می‌شود.

چشمه Blautopf

اگرچه آلمان سواحل زیادی برای تفریحات آبی ندارد ولی دریاچه‌ها و چشمه‌های بسیار زیبایی در دل طبیعت چشم‌نواز خود جای داده است. یکی از زیباترین چشمه‌های طبیعی آلمان که به خاطر آبی بودن آب آن شهرت دارد چشمه Blautopf در شهر «بلوابویرن» (Blaubeuren) در ایالت بادن- وورتمبرگ در جنوب آلمان است. این چشمه با طبیعت جنگلی اطراف آن در تمام فصول منظره‌ای بی‌نظیر و خاطره‌انگیز را به نظاره گردشگران می‌گذارد.

کاخ Lindefhor

 

اگرچه قصر «نوی شوان شتاین» (Neuschwanstein) در آلمان برای بسیاری از گردشگران شناخته شده است و یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری آلمان محسوب می‌شود ولی کاخ‌های زیبای دیگری نیز در آلمان هست که عده کمتری از گردشگران از وجود آنها مطلع هستند. یکی از این کاخ‌های زیبا، کاخ Linderhof است که در واقع اقامتگاه تابستانی شاه لودویگ دوم بوده است. باغ بسیار زیبا به همراه مجسمه‌هایی به سبک رومی که در این محوطه وجود دارند باعث شده است تا این کاخ ارزش بازدید و گشت و گذار را داشته باشد.

 

کلیسای جامع کلن : در فهرست مناطق دیدنی که گردشگران خارجی و داخلی در آلمان از آن بازدید می‌کنند، اکنون سال‌ها است که کلیسای جامع کلن رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهد. بطور متوسط روزانه ۲۰ هزار نفر از کلسیای کلن بازدید می‌کنند. این کلیسا از مهمترین دیدنی های اروپاست.

کلیسای جامع کلن

 

 

کلیسای زنان در درسدن : هنوز هم بسیاری کلیسای زنان را به‌عنوان ویرانه‌ای از جنگ دوم جهانی به یاد دارند. پس از وحدت دو آلمان و مرمت کلیسا در سال ۲۰۰۵ هنوز هم جمعیت زیادی روزانه برای بازدید از این کلسیای زیبا در مقابل آن صف می‌کشند.

کلیسای زنان در درسدن

 

 

دروازه براندنبورگ برلین : دروازه براندنبورگ که در پایان قرن ۱۸ میلادی در قلب برلین ساخته شده، اکنون به نماد ملی و سمبلی برای وحدت دو آلمان شرقی و غربی سابق تبدیل شده است. دروازه‌ای که بر خلاف سابق، اکنون دیگر برای همیشه بر روی گردشگران باز است.جزئیات آفر تور کیش را در سفر باتو بخوانید.

دروازه براندنبورگ برلین

 

 

قصر نوشوانشتاین : نوی شوانشتاین قصری که لودویک دوم برای خود ساخت و چند هفته پس از مرگ او در سال ۱۸۸۶ درهایش بر روی بازدید کنندگان گشوده شد. قصری افسانه‌ای که سالانه بیش از یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر از آن بازدید می‌کنند و جزو پر بیننده‌ترین قصرهای اروپا محسوب می‌شود.

قصر نوی شوان‌اشتاین

 

 

تسوینگر در درسدن : یکی از شاهکارهای معماری دوران باروک و بازمانده از قرن هجدهم میلادی است. در سال ۲۰۰۲ خطر سیل‌گرفتگی این بنای عظیم نفس همه دوستداران را در سینه حبس کرد.

تسوینگر در درسدن

 

 

بندر هامبورگ : هرسال بندر هامبورگ در ماه مه سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد. سال ۲۰۱۲ این بندر ۸۲۳ ساله می‌شود. تور دریایی بازدید از ۱۳ بخش مختلف این بندر همواره برای گردشگران یکی از جذابیت‌های آلمان است.

بندر هامبورگ

 

 

راه‌آهن ووپرتال : این راه‌آهن جزئی از تاریخ عصر صنعت محسوب می‌شود. ویلهلم دوم، قیصر آلمان در اکتبر سال ۱۹۰۰ میلادی برای اولین بار آن را آزمایش کرد تا یک سال بعد در سال ۱۹۰۱ رسما کارش آغاز شود. گردشگران هنوز هم می‌توانند با کابین قیصر در شهر تردد کنند.

راه‌آهن ووپرتال

 

برج تلویزیون برلین : این برج با ۳۶۸ متر، بلندترین بنای آلمان است. گردشگران می‌توانند در رستوران چرخان آن به هنگام صرف غذا، پایتخت آلمان را از زاویه ‌دیگری ببینند.در مورد سفر به ارمنستان بیشتر بدانید.

 

برج تلویزیون برلین

 

بنای یادبود جنگ : سال ۱۸۱۳ ارتش ناپلئون بناپارت در کنار دروازه لایپزیک به جنگ نیروهای مشترک پروس، اتریش، روسیه و سوئد رفت. این بزرگترین جنگ تاریخ تا قبل از جنگ اول جهانی بود که به شکست بناپارت انجامید. یادبودی که یکصدسال بعد ساخته شد و با ۹۱ متر ارتفاع از بلندترین بنا‌های یاد بود در اروپا است.

92