سن بلوغ دختران در حقوق-پايان نامه حقوق

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 سن بلوغ دختران در حقوق ایران

قسمتی از متن پایان نامه :

 

روابط بین فرزندان و والدین

بسیاری از ناسازگاری های رایج در میان پسرهاو دخترها هنگامی به چشم می خورد که جوان به اصطلاح پردرآورده و می خواهد آشیانه کودکیش را رها کند. آنها دوست دارند فضایی بیابند و بال های خود را آزمایش کنند. البته دختران بر سر مسائلی چون فرم لباس، نمرات درسی و معاشرت با پسرها با مادر خود بحث می کنند. این کشمکش ها تا حدودی لازم هستند زیرا در غیر این صورت دختر بیش از حد لزوم به مادرش متکی می شود و یا در حالت دردناکش، بی توجهی و بی مهری مادر موجب ناتوانی دختر برای گذر از مرحله بلوغ می شود و چه بسا که نتایج تلخی نیز به بار می آورد. کشمکش بر سر نوع غذا، چگونگی صرف وقت یا انتخاب درست بی ضررترین شیوه های مطرح کردن تضادهایی است که در طی دوران انتقال از مرحله بلوغ به طور طبیعی بین دختر و مادرش پیش می آید. نباید این مساله را از نظر دور بداریم که این گسستگی در رابطه ای قدیمی برای دختر هم دردناک است. دختر هم دقیقا مثل مادرش از اینکه نمی تواند مثل سابق رفتار کند، گیج و اشفته می شود. اگر هریک از آندو بدانند که در درون دیگری چه می گذرد، بسیاری از جنجال ها خاتمه می پذیرند. در هر حال اعطای یک انتقال نسبی از طرف پدر و مادر به فرزندان ضروری است زیرا فقدان این آزادی تاثیر نامطلوبی بر روابط جوان با همسر آینده اش در برخواهد داشت[1].

2- روش های والدین به هنگام بلوغ دختران

2-1- والدین باید حساب خود را از گذشته جدا کنند

والدین باید حساب خود را از گذشته جدا کنند. بخشی از سفر روح دختران کار کردن با میراثی است که به وی رسیده است. با خود و دخترتان در مورد تجربه هایتان در سن بلوغ صادق و با خودتان مهربان باشید. به دخترتان وقت و فرصت دهید. برای آنکه رشد هیجانی دختری به موازات رشد تولید مثل او پیش رود، زمان می خواهد و این چندسال نامانوسی را در بردارد، در یک لحظه دختر دوست دارد روی زانوی مادر بنشیند و لحظه دیگر به صورت خانم جوان کاملا بالغی عمل می کند که هیچ کاری با مادر ندارد. مهم این است که دخترتان را به صورت یک فرد بالغ نگاه کنید و به انتخاب های او و جایی که در طیف رشد هیجانی دارد احترام بگذارید[2].

[1] – اشمیل، جان، همان، ص33-30.

[2] – نورتراپ، کریستین، همان، ص60

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

) سوال های تحقیق

  1. آیا پیشرفت تکنولوژی و همچنین آب و هوا در بلوغ زودرس تاثیر دارد ؟
  2. چرا در حقوق کیفری سن مسئولیت و بلوغ پائین است ؟ آیا سن تغییر یافته است ؟
  3. مشکلات نوجوانان در دوره بلوغ چیست ؟ راهکارهای برخورد با این مشکلات چیست ؟

اهداف تحقیق

1 – ضرورت خاص به بررسی مشکلات نوجوانان در دوره بلوغ و دادن راهکارهای مناسب به والدین و جامعه برای برخورد با نوجوانان .

2 – مشخص نمودن خلاء های قانونی موجود و راهکارهایی برای حل مشکلات نوجوانان بزهکار.

3 – پیشنهاد ایجاد محیط هایی برای آشنایی بیشتر نوجوانان با این دوره مهم و حساس زندگی و جلوگیری از مشکلات رفتاری نوجوان در سنین بالاتر

4 – توجه به بلوغ فکری در تصمیم گیری های قضایی در رابطه با نوجوان بزهکار .

Author: R2jbMtYu2I