No category

با پر استرس ترین مشاغل دنیا آشنا شید

دانلود پایان نامه

استرس بخشی از زندگی روزمره مائه و خیلی از حرفه ها و شغل ها با اندازه بیشتری از استرس همراه هستن؛ با ما در این مقاله همراه باشین تا ببینین شغل شما در لیست پراسترس ترین شغل های دنیا قرار داره یا نه!

مقاله های در رابطه:

  • ۸ مورد از پردرآمدترین شغلای مهندسی کدوما هستن؟
  • ۱۰ دانشگاه برتر جهان واسه مطالعه مدیریت هتل
  • پزشکان در کدوم کشورها درآمد بالایی دارن؟

داشتن شغل بخشی از زندگی مائه و وقتی سرگذشت آدم ها رو از گذشته تا به امروز مرور می کنیم، در کنار نام هر فرد سخن از شغل اون به میان می آید. آدم ذاتا به دنبال شغل و زمینه ای واسه فعالیته تا بتونه زندگی خود رو بگذرونه. اما در کنار فواید بسیاری که شغل ها واسه ما به همراه دارن خیلی از شغل ها هستن که با استرس بیشتری همراه هستن و سختی کار چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی در اون ها بالاس. بیشتر افراد تصور می کنن شغلی که دارن از شغل های پراسترس و سخت جامعه س؛ با ما در این مقاله همراه باشین تا با پراسترس ترین شغل های دنیا آشنا شیم.

۱۷. داوران ورزشی

داور ورزشی

چقدر سخت و پراسترس هستش که به قضاوت یه مسابقه ورزشی بدین که از حساسیت بالایی برخورداره! شغلی به عنوان داور که با سفرهای دراز مدت در کشورای جور واجور همراهه یکی از پراسترس ترین شغل های دنیا شناخته می شه.

متوسط درآمد: دلار ۴۷,۶۶۶ (۳۳,۷۸۰ پوند)

۱۶. معلم ها

معلم

با اینکه تدریس یکی از شغل های پرطرفدار و شایسته در هر کشوریه که با تعطیلی علم آموزان معلمان هم تعطیل می شن، اما افراد در این شغل باید ساعت ها وقت سپری کنن تا از آموزش شاگردان خود و یادگیری اونا مطمئن شن و از همه مهم تر اینکه علم آموزانی با اخلاقیات متفاوت در کلاس های اونا هستن که اون ها باید با صبر و حوصله با اونا برخورد کنن که این یه مسئله مهم در تدریسه.

متوسط درآمد: ۴۵,۰۱۵ دلار (۳۱,۹۰۱ پوند)

۱۵. اپراتور تلفن

اپراتور تلفن

نشستن روی میز و صحبت کردن با مردم در تموم طول روز به نظر ساده ترین کار در دنیاس. با این حال، وقتی که شما با مشتریان عصبانی در روزای زیاد برخورد می کنین و در آخر ماه مبلغی کم به عنوان درآمد به شما داده می شه، احساس فشار بسیاری دارید.

متوسط درآمد: ۳۲,۰۰۰ دلار (۲۲,۶۷۸ پوند)

۱۴. مشاورین بهداشت روان

مشاور بهداشت روان

کارکردن به عنوان یه مشارو روانپزشکی به خودی خود استرس زاس. شما باید در این حرفه در هر شرایطی آرامش خود رو حفظ کنین و توان مدیریت شرایط رو با هر برخوردی از بیماران داشته باشین، به خاص واسه مریضایی که دارای مشکلات عاطفی و احساسی هستن.

متوسط درآمد: ۳۹,۹۴۳ دلار (۲۸,۳۱۱ پوند)

۱۳. مددکاران اجتماعی

مددکار اجتماعی

مددکاران اجتماعی هیچوقت نمی دانند که کار خود رو در چه ساعتی از شبونه روز شروع می کنن، بسته به موقعیت و مریضایی که در هر رده سنی که با مشکلات روانی یا مشکلات روحی درگیر هستن، اون ها باید در شرایط جور واجور با اون ها روبه رو شن. خیلی از اون ها باید شیفت های شب طولانی رو در مراکز در رابطه سپری کنن که کم کم تاثیر زیادی در زندگی و سلامت شخصی اونا داره.

متوسط درآمد: ۴۴,۰۱۷ دلار (۳۱,۲۰۰ پوند)

۱۲. مدیران IT

مدیر IT

بسیاری بر این باور هستن کارمندان در بخش فناوری اطلاعات از یه روتین خاصی در کار خود برخوردارن، اما یه مدیر IT باید توانایی این رو داشته باشه که در شرایط بحرانی از مهارت های رهبری در مدت وقتی کم بهره مند شه و راه حل های تند و موثر رو مطرح کنه.

متوسط درآمد: ۸۴,۳۲۹ دلار (۵۹,۷۷۱ پوند)

۱۱. امداد رسانان

امداد رسان

کارکردن به عنوان یه امدادرسان شغلی بسیار پراسترسه که جا و زمان مشخصی نداره. این کار بسیار رقابت برانگیزه که مشخص نیس در چه ساعتی از شبونه روز با یه اتفاق لازم روبه رو میشین.

متوسط درآمد: ۴۵,۰۲۱ دلار (۳۱,۹۱۰ پوند)

۱۰. وکلا

وکیل

وکلا بیشتر آدمایی با روحیه هایی مقاوم هستن که در شرایط سخت، توانایی تحمل فشارهای جور واجور رو دارن. کارکردن واسه ساعت های طولانی روی پرونده های حساس و رفت و آمدهای بسیار در دادسراها می تونه کم کم تاثیر منفی بر جسم و روحیه وکیلان داشته باشه.

متوسط درآمد: ۸۱,۵۶۲ دلار (۵۷,۸۱۱ پوند)

۹. جراحان

جراح

هر شغلی که با جون آدم ها سروکار داشته باشه، به نوبه خود استرس زا هستش، به خاص اگه اینکه با جزئیات بیشتر و احتیاج به دقت و عمکلرد بالایی داشته باشه. جراحان با در نظر گرفتن شغل حساسی که دارن و اینکه باید در خیلی از مواقع و در کسری از ثانیه تصمیم درستی رو در بین عمل جراحی بکنن، دارای شغلی پراسترس هستن.

متوسط درآمد: ۲۵۵,۲۰۷ دلار (۱۸۰,۸۷۴ پوند)

۸. رانندگان تاکسی

راننده تاکسی

رانندگی به مدت طولانی ممکنه خسته کننده باشه، اما اون چیزی که اون رو پراسترس و طاقت فرسا می کنه برخورد با افراد بی ادب یا رانندگانی حواس پرت هستش که به همه این موارد اگه شرایط بد آب و هوایی رو اضافه کنیم، اون رو سخت تر می کنه.

متوسط درآمد: ۲۹,۵۷۴ دلار (۲۰,۹۶۰ پوند)

۷. مأمورین ارشد شرکت ها

مأمور ارشد شرکت

اگه در سازمان خود به افزایش رتبه کاری رسیدید و به عنوان مامور و ناظر اصلی انتخاب شدید، بدونین که شغل شما از این پس با مسئولیت و استرس بیشتری همراه هستش که باید تصمیم گیری های حساس و دقیق بیشتری رو از این پس در پیش بگیرین؛ این رو هم بدونین که ممکنه حتی در ساعاتی که دیگه کارمندان در استراحت به سر می برند، شما مشغول کار باشین.

متوسط درآمد: ۱۸۱,۲۱۰ دلار (۱۲۸,۴۲۹ پوند)

۶. مجریان

مجریان

استرس به عنوان یه گوینده که مسئول بیان گزارشات و اخبارهای مهم در تلویزیونه، چیزی معمولی و عادی محسوب می شه. در این شغل شما باید از مهارت های گفتاری بالایی برخوردار باشین و در شرایط لازم از عهده مدیریت شرایط یا بیان اخبارهای جدید که ممکنه در همون موقع پخش، واسه شما آورده شه برآیید.

متوسط درآمد: ۵۶,۶۸۰ دلار (۴۰,۱۶۷ پوند)

۵. خبرنگاران

خبرنگار

به عنوان یه خبرنگار شما نمی دونین که در چه موقعیتی قرار می گیرید و قراره که در چه جای و چه شرایط بحرانی گزارش خبری خود رو جفت و جور کنین. یه گزارشگر می تونه تو یه منطقه جنگی باشه یا تو یه کنفرانس خبری.

متوسط درآمد: ۳۷,۸۲۰ دلار (۲۶,۸۰۱ پوند)

۴. افسران پلیس

افسران پلیس

افسران پلیس همیشه در شرایطی هستن که خطر در کنار اون هاس، از سرقت های مسلحانه گرفته تا دستگیری مجرمان خطرناک همه و همه شرایط کاری سختی رو واسه افسران پلیس جفت و جور می سازه و همین موضوع باعث افزایش استرس کاری واسه اونا می شه.

متوسط درآمد: ۶۱,۶۰۰ دلار (۴۳,۶۵۳ پوند)

۳. خلبانان

خلبانی

خلبانان به تنهایی مسئول حفاظت از جون صدها مسافر هستن و این خود موضوعی استرس آوره. تغییرات یهویی جوی و تدابیری که در این شرایط باید در پیش گرفتن کنن، در کنار اتفاقات مختلفی که ممکنه در بین پرواز با اون ها روبه رو شن، اون رو به شغلی حساس تبدیل کرده.

متوسط درآمد: ۱۰۵,۲۷۰ دلار (۷۴,۶۰۲ پوند)

۲. آتیش نشانان

 آتیش نشانی

آتیش نشانان روزانه واسه حفظ جون و ایمنی بقیه، جون خود رو به خطر می اندازند و نه فقط در دل آتیش، بلکه بعضی وقتا در موقعیت های بدتر از اون قرار می گیرند که این موضوع کم کم در روحیه اونا و زندگی شخصی شون استرس های بسیاری رو منجر می شه.

متوسط درآمد: ۴۸,۰۳۰ دلار (۳۴,۰۳۷ پوند)

۱. پرسنل نظامی

پرسنل نظامی

در سال ۲۰۱۸ شغل های نظامی به عنوان پراسترس ترین شغل های دنیا شناخته شده ان، به خاص آدمایی که به مدت های طولانی از خونه و زندگی خود دور هستن و در مناطق جنگی به ماموریت اعزام می شن. این شغل ها نه فقط استرس زیادی به همراه داره، بلکه تاثیرات داغون کننده ای بر روحیه و روان این افراد می گذارد که تا آخر عمر خود با اون ها کلنجار میرن.

متوسط درآمد: ۲۶,۰۵۴ دلار (۱۸,۴۵۶۳ پوند)

92

پاسخی بگذارید